Семенівська районна рада
Анонси
НазадГолова районної ради Василь Малкович та сільські голови Семенівщини взяли участь у семінарі «Міфи і реальність щодо зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення»


03 жовтня в м. Семенівка пройшов семінар-обговорення на тему «Земельна реформа. Міфи і реальність щодо зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення». Провели семінар голова ГО «Центр сприяння розвитку громад», представник Національної Асоціації сільськогосподарської дорадчої служби України Римма Олексенко та завідувач кафедри природокористування Чернігівського національного технологічного університету Михайло Селінний.

У семінарі взяли участь голова районної ради Василь Малкович, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Кравцов, начальник управління сільського господарства районної державної адміністрації Олексій Неруш, начальник відділу у Семенівському районі головного управління держгеокадастру у Чернігівській області Михайло Холодило, сільські голови і депутати сільських рад району, підприємці та керівники фермерських господарств.

Відкрив семінар Василь Малкович, який наголосив, що сьогодні в Україні точиться жвава дискусія щодо земельної реформи, розробка якої триває в Уряді. «В той час, коли з телеекранів і шпальт газет «лунають» нескінченні коментарі політиків і зацікавлених сторін з даного приводу, проаналізувати для себе всі переваги та недоліки ринку землі повинен кожен керівник, і ми раді, що маємо на даному заході можливість обговорити дане питання» - зазначив голова районної ради.

Наступним взяв слово Михайло Холодило, який зазначив, що на сьогодні, в умовах дії мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, люди не є повною мірою власниками своїх земельних ділянок, оскільки не можуть реалізувати одну зі складових права власності, а саме – розпоряджатись належним їм майном на власний розсуд. На противагу даній точці зору Римма Олексенко зазначила, що вона б порекомендувала власникам в разі наявності такої можливості принаймні у перші роки не продавати належні їм земельні ділянки, а намагатись або хазяйнувати самим, або здати їх в оренду за вигідну орендну плату.

Долучились до дискусії і керівники сільськогосподарських підприємств, зокрема, Петро Ткаченко наголосив на необхідності державного регулювання цін на сільськогосподарську продукцію, встановлення їх мінімальних меж при закупівлі, щоб виробництво було вигідне для сільгоспвиробника. У відповідь на це пані Олексенко відзначила, що, на відміну від країн Європи, в Україні, як і в інших пострадянських державах, нинішні керівники не навчались науці продажу, і часто виробники не знають свої можливості і права, які дадуть їм змогу отримати необхідний прибуток. Підтверджуючи думку про недостатнє використання наявних можливостей власників земельних ділянок в Україні, у своїй доповіді завідувач кафедри природокористування Чернігівського національного технологічного університету Михайло Селінний навів дані, згідно з якими в Україні близько третини земельних паїв є не витребуваними, тобто не дають прибутку їх власникам.

Нагадаємо, що у разі зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, очікується зростання вартості даних ділянок, а отже, і збільшення розміру орендних платежів. Також варто враховувати, що в разі відкриття ринку землі ніхто не зможе змусити людей проти їх волі продати землю. Тільки сам селянин визначить, коли й за яку ціну продавати свій пай і чи робити це взагалі.18 Липня 2018 16:36
05 Липня 2018 16:43


Погода в Украине