Семенівська районна рада
Анонси
Назад


На засіданні постійної комісії районної ради обговорили питання харчування дітей у Іванівському закладі загальної середньої освіти


31 січня відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, соціального захисту, медицини, торгівлі, молодіжної політики та спорту, у якому взяли участь голова районної ради Василь Малкович, в.о. голови районної державної адміністрації Станіслав Черниш, Іванівський сільський голова Михайло Казановський, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Євгенія Мирошник, в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації Олексій Кистерний, директор Іванівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Анатолій Бондар.

Провела засідання голова постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, соціального захисту, медицини, торгівлі, молодіжної політики та спорту Світлана Швед.

Депутати розгянули подання Іванівської сільської ради щодо харчування у Іванівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів дітей, які не віднесені до пільгових категорій.

На початку засідання директор Іванівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Анатолій Бондар повідомив, що на сьогодні у очолюваному ним закладі забезпечені харчуванням лише учні пільгових категорій. Батьки учнів, що не віднесені до пільгових категорій, запропонувавши самостійно виділити кошти на закупівлю продуктів, звернулися з проханням забезпечити їх дітей харчуванням. Для цього не вистачає виділення 0,5 ставки підсобного працівника кухні та коштів для виплати йому заробітної плати.

Наступним взяв слово в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації Олексій Кистерний, який підтвердив, що наявний один працівник кухні закладу не в змозі забезпечити харчування такої кількості дітей у дві зміни, а надати обід одночасно усім учням за одну перерву немає можливості через обмежену кількість місць у їдальні.

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Євгенія Мирошник звернула увагу присутніх на те, що бюджетний кодекс дозволяє виділяти кошти на харчування з районного бюджету лише для учнів пільгових категорій, а для решти – лише за умови наявності коштів. Нажаль, на сьогодні заробітну плату як працівникам бюджетних установ, які фінансуються з районного бюджету, так і установам бюджетної сфери Іванівської сільської ради у 2018 році передбачено на 8-9 місяців. У випадку, якщо сума на виплату заробітної плати вище зазначеному працівнику буде знайдена, можна буде виділити 0,5 ставки і організувати процес харчування дітей у закладі. Начальник фінансового управління наголосила на важливості вирішення питання в рамках закону, і звернула увагу, що дане питання актуальне не лише для Іванівського закладу загальної середньої освіти, а і для усього району.

Під час розгляду питання були заслухані виступи депутатів та присутніх керівників, які висловили своє бачення вирішення даної проблеми.

Депутат районної ради Михайло Бузань запропонував членам постійної комісії звернутися до підприємців району з проханням надати фінансову допомогу. Іванівський сільський голова Михайло Казановський відзначив, що підприємці, які працюють на території Іванівської сільської ради, постійно надають значну допомогу на покриття тих витрат соціальної сфери, які не в змозі взяти на себе місцеві бюджети.

Після детального обговорення депутатами було прийняте рішення за необхідності внести зміни до районної «Програми розвитку та удосконалення організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах Семенівського району на 2017-2018 роки».

Запропоновані зміни нададуть можливість введення додаткових штатних одиниць у закладах загальної середньої освіти, за умови наявності коштів на їх утримання.

Як бачимо, нестача коштів у районному бюджеті, навіть при всьому бажанні керівників, іноді робить неможливим вирішення важливих для соціальної сфери Семенівщини питань, багато з яких вирішуються лише завдяки спонсорській допомозі підприємців, що працюють на території району.

20 Лютого 2018 16:07
20 Лютого 2018 16:06
15 Лютого 2018 15:54
01 Лютого 2018 08:39


Погода в Украине