
Дві третини Чернігівської області понад місць були під окупацією підступного ворога, техніка якого безперервними хвилями почала заходити на нашу територію 24 лютого 2022 року. Через чернігівський напрямок росіяни планували вийти на північну околицю Києва.
П’ять тижнів, з 24 лютого до 31 березня, на пагорбах біля села Новоселівка і навколо них точилися криваві бої. Тримаючи оборону, тут загинули десятки наших захисників – танкістів, артилеристів, прикордонників, бійців тероборони.
Саме з Новоселівки розпочалися заходи до річниці звільнення Чернігівщини від російських окупантів. Разом з військовими та місцевими жителями пам’ять усіх загиблих воїнів, які ціною власного життя зупинили ворога, хвилиною мовчання вшанували начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, голова обласної ради Олена Дмитренко, начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
«Оточити Чернігів намагалося понад 30 тисяч російських військових. Їм протистояли дві з половиною тисячі українських бійців. Пагорби біля Новоселівки стали важливим рубежем: звідси до обласного центру – 9 км по прямій, до Києва – 150 км. У планах ворога: Чернігівщина – за два дні, столиця - за три. Тридцять шість днів кривавих боїв... Зламали зуби. Скиглячи, тікали. Подвиг наших земляків житиме вічно! Наша пам'ять та вдячність не згасне!» — звернувся до зібрання В’ячеслав Чаус.
Учасники заходу поклали квіти до знаку «Чернігів», а літію пам’яті загиблих захисників України відправив керуючий Чернігівською єпархією Православної Церкви України, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.








Втім, криваві бої точилися не лише у напрямку Новоселівки. Ворог атакував з усіх сторін, намагаючись знайти слабкі місця на околицях обласного центру. Це і позиції на лижній базі, і мікрорайони Коти та Масани. В кожному з них сьогодні відбулося покладання квітів на знак вшанування пам’яті всіх полеглих оборонців. На лижній базі — тематичний мітинг. Тут 58 військових відбивали ворожі атаки впродовж кількох годин. Але росіян було значно більше, тому 50 бійців урешті відійшли, щоб не потрапити в оточення. Залишилися восьмеро. Вони заховалися у підвалі й закидали гранатами ворогів, які наступали. На підтримку оточеним захисникам направили групу з 20 бійців. І щойно українські воїни почали заходити на територію бази, ворог відійшов. Українцям у тому бою вдалося захопити «Тигр» і «БМП».
Вшановували сьогодні пам’ять українських воїнів та вбитих цивільних і в селах поблизу Чернігова, в яких ворог просто скаженів від люті, бо не міг увійти до обласного центру. Серед них — Лукашівка. Бій біля села 9 березня тривав із сьомої до чотирнадцятої години. Трохи більше сотні наших бійців мужньо протистояли наступаючому ворогу, що мав на озброєнні 80 одиниць броньованої техніки. 20 Героїв тоді стали до небесного війська.
Під час окупації Лукашівки, яка тривала 21 день, російські загарбники розставили свою техніку у дворах місцевих жителів, а в Вознесенській церкві розмістили склад зброї.
«Сьогодні, завдяки нашим захисникам, на фоні понівеченого храму на гойдалках катаються діти.
Діти, які добре знають, що таке війна. Діти, які чітко усвідомлюють, хто забрав їх безтурботне дитинство і хто таки поверне мирне небо», — наголосив В’ячеслав Чаус.
До заходу в Лукашівці долучилися перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш та начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
На українській землі ще тривають жорстокі бої за незалежність Української держави. Але наша згуртованість, віра у Збройні сили і готовність до боротьби за свою свободу – це надійна запорука такої жаданої Перемоги.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
- Упродовж минулих вихідних на території Чернігівської області розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 5 залучень до дій за призначенням, під час яких вилучено 5 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, громада Чернігівщини приєдналася до всеукраїнської акції «Голоси дітей» на спомин про загиблих.
- Згідно з даними дослідження, проведеного компанією Gradus Research в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, більше 70 % українців відчувають стрес. Основні причини — повномасштабна війна з росією, фінансові труднощі, соціальна ситуація, стан здоров’я тощо.
- Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році відбувся 15 – 31 травня 2023 року. 1074 юних науковців з усієї країни презентували свої дослідницькі проєкти у 66 секціях 12 наукових відділень.
- Учора, 1 червня, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 3 звернення та вилучили 6 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні на першій приватній ділянці у Новоселівці розпочалася підготовка до встановлення модульного будинку. Виготовить конструкцію український підрядник, а оплатить нідерландська організація «Open Door Ukraine».
- Весняну посівну кампанію-2023 в області можна вважати завершеною. Станом на 1 червня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами посіяно 978,6 тис. га ярих культур.
- Через російську військову агресію на Чернігівщині загинули 22 дитини, 59 — зазнали поранень. Дванадцятеро дітей втратили батьків. Про це нагадала начальниця Служби у справах дітей Чернігівської ОВА Людмила Зеленько на брифінгу в медіацентрі ОВА напередодні Міжнародного дня захисту дітей.
- Франція – один з найбільш продуктивних партнерів Чернігівщини. Тому візити до області урядових і неурядових організацій, а також різного спрямування посадовців відбуваються часто.
Сьогодні делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні паном Етьєном де Понсеном зробила акцент на огляді культурної спадщини Чернігова - Чернігівська область однією з перших зіткнулась із наслідками повномасштабного вторгнення. На той час її мешканці найперше потребували харчів, гігієнічних наборів та принаймні тимчасового житла.
- З 5 по 23 червня в Україні триватиме основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Детальну інформацію про час і місце його проходження учасники вже отримали у власних електронних кабінетах, створених під час реєстрації на тест.
- З нагоди 5-ї річниці проєкту «Поліцейський офіцер громади» в області відбулися урочистості за участі заступника голови НПУ Олександра Фацевича, начальника ОВА В’ячеслава Чауса, заступника голови обласної ради Дмитра Блауша. Сьогодні ж до обов’язків приступило дев’ять офіцерів громад, їм передали зброю та службові автомобілі.
- Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
- У суботу вперше після повномасштабного вторгнення у Чернігові провели велосипедний пробіг «Велодень». Акцію організував Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА спільно з ГО «Вело ЧЕ».
- Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.







































